Bára T.

Před

Po 3. měsíci hubnutí

 7  4

Výsledky měření po 3. měséci hubnutí:

  -kg -tuk kg svaly + voda metabolický
věk
Bára T -5,3 -8,3 + 2,9 + 6,9% -16let

Jak si představujete svoji ideální svatbu?

Ideální svatbu si představuji hlavně bez stresu. Jako den, na který budu ráda vzpomínat. Nejkrásnější by bylo,brát se jen za přítomnosti rodičů a nejbližší rodiny. Ještě ten den,vzít naší dcerku a odjet na svatební cestu, kterou bychom si zpříjemnili 1.dny našeho manželství.

Měla jste někdy potíže s váhou? A jak jste  to řešila?

Myslím si že nějak extra ne. Ale nikdy jsem neměla takovou váhu, jakou bych si přála. Větší problém jsem měla jen v těhotenství. Bohužel, jsem to zatím neřešila, nebyla příležitost.

Dá vám  práci udržet si váhu podle svých představ anebo na své postavě musíte" makat"?

Musím "makat"! Dá mi práci udržet si váhu.

Který druh sportu nebo pohybu vám  vyhovuje nejvíc bez ohledu na módní trendy ve fitness?

Mám ráda skoro všechny sporty a aktivity. Akorát jsem občas líná se k nim přemluvit. Jinak ke sportu jako takovému mám velice kladný vztah.

Vztah ke cvičení nebo sportování máte od dětství anebo jste si jej budovala v dospělosti?

Vztah ke sportu mám od dětství. Věnovala jsem se hodně sportům. Gymnastice,tanci,skokům do vody a softballu u kterého jsem zůstala nejdýl. Zhruba 10let.

Bavil vás ve škole tělocvik?

Tělocvik byl má nejoblíbenější hodina a zárověn předmět který mi šel nejlíp.

Využila jste někdy služeb profesionálů při cvičení?

Ano využila. Bohužel jen asi na měsíc. Jinak jsem byla moc spokojená. Cvičení s osobním trenérem mně bavilo.

Jak dlouho jste po porodu a kolik kilogramů jste v těhotenství přibrala?

Po porodu jsem 21 měsíců. A v těhotenství jsem přibrala 30kg.


3. měsíc hubnutí s Fit nevěstou

Dá se říci, že poslední měsíc cvičení byl příjemný. Jakmile si člověk zvykne na pravidelný pohyb, jde to v podstatě už samo. Méně příjemné už bylo ale dojíždění. Musela jsem čtyřikrát týdně skoro přes celou Prahu dojíždět do Zdravého stylu 98, který je v Holešovicích nebo do fitness Olgy Šípkové na Vyšehradě. Protože to bylo časově dost náročné období, musela se tomu přizpůsobit i má dcera Sárka, která proto
trávila hodně času s babičkou. Naštestí se to všechno dobře zvládlo, soutěž utekla jak voda. Výsledky nejsou úplně takové, jak jsem si představovala na začátku. Jsou ale přesto uspokojívé a já jsem spokojená. Do svatby nám zbývají ještě dva měsíce, takže do posilovny ještě určitě zajdu. Tento druh posilování jsem zařadila do svého života a bez něj už to asi nepůjde. Díky tomu jsem ve formě a cítím se dobře. Soutěž byla užasná a přinesla mi do života spoustu pozitivních změn. Moje spolusoutěžící, jsou bezvadné holky, se kterými si rozumíma jsem ráda, že jsem je poznala.

2. měsíc hubnutí s Fit nevěstou

Březen byl méně náročný, než měsíc předchozí. Na samotné cvičení jsem si už zvykla a těším se, že v něm budu pravidelněji pokračovat i po soutěži. Zjistila jsem, že cvičení je pro mě jedna z možností, jak se uvolnit. Běh, který jsem přímo nesnášela, mě začal celkem bavit a ve svém volném čase si chodím zaběhat i se svým psem. Spinning je zajímavý druh sportu, dobře se u něj spotíte, protáhnete svoje svaly na nohách a je to výborná možnost, jak si v zimě nebo když prší můžete zajezdit na kole. Protože mám ale malou dceru, se kterou musím chodit pravidelně ven, ale na kole s ní ještě jezdit nemůžu a zároveň bych chtěla mít i více zdravého pohybu, chodíme proto na delší procházky. Dceru posadím do kočárku a jdeme pěšky ze Zbraslavi okolo Vltavy až do Braníka nebo si zvolím jinou trasu. Důležité ale je, že jdu „po svých“, protože chůze je šetrná ke kloubům a zároveň velmi zdravá. Je dobře, že jsem si vyzkoušela sporty, které dříve nepatřily k mým oblíbeným. Zjistila jsem, že mi při běhu bývalo špatně kvůli nepravidelnému dýchání. Na dech jsem se proto více zaměřila a problémy už nejsou takové.

Tento měsíc mě potkal i jeden nepříjemný zážitek. Ozvalo se mi staré poranění kotníku a proto jsem musela hodně zvolnit. Trochu jsem se bála březnového převážení, ale byla jsem mile překvapená z 2kg tukového úbytku. I když na první pohled nejsou váhové úbytky úplně znát, tak na oblečení ano. Kalhoty, které mi nebyly, teď pohodlně obléknu a pásek si utahuji o 4 dírky. Důležitou změnu jsem zaznamenala i na mé psychice. Cítím se víc v pohodě, víc si užívám každého dne a jsem zvědavá a těším se, co mi přinese další měsíc.

1. měsíc hubnutí s Fit nevěstou

Soutěž Fit Nevěsta mi dává popravdě docela zabrat. Jak časově, tak i fyzicky, ale za velké pomoci rodiny to zvládám docela dobře.Tělo si zhruba po třech týdnech zvyklo a už se necítím tak unavená. Co mi dělá opravdu radost je, že se mi hodně zlepšuje fyzička a to, co mi dělalo ze začátku velký problém, tak najednou už takový problém není. To byla jedna z prvních zaregistrovaných změn. Mám asi i o něco menší bříško a kalhoty mi sedí lépe, ale netuším, o kolik kilo jsem za čtyři týdny mohla zhubnout. Nevážila jsem se, protože chci být na přeměření a převážení, které nás čeká v půlce března, překvapená. Jinak cvičení je super, hodně mě baví. Občas se u cvičení i dost zasměju, tak zjišťuju, že je to pro mě i zábava a ne jen povinnost. Jídelníček se taky dá. Výborné je, že nemám vůbec hlad. Jen ta pravidelnost mi dělá trošku problém, jíst po 2,5 hod. je občas složitější pří té vší péči o rodinu, domácnost a štěně. Všechno se snažím poctivě dodržovat, ale abych pravdu řekla, už se neskutečně těším na nějaký dortík, který si po soutěži budu moci dopřát:o) Samozřejmě výjimečně. Hubnu nejen kvůli svatbě, ale hlavně proto, abych si váhu udržela. V jídelníčku a cvičení budu pokračovat i po ukončení soutěže. Sport je fajn, jídlo ve správném složení a dávkách taky. A jinak, co se týká příprav na svatbu, tak na jejich řešení nemám díky cvičení vůbec čas a to je dobře, protože se aspoň nestresuju.