Veronika

Před:

Po 3. měsíci hubnutí:

 ...  ...

  Výsledky měření po 3. měsíci hubnutí:

  -kg -tuk kg svaly + voda metabolický
věk
Veronika -1,4 -2,3 0,9 +2,5% -          6

 

Jak si představujete svoji ideální svatbu? Myslím si že, každá svatba je krásná, ideální, protože je o těch dvou lidech a kruhu blízkých se kterými tento výjimečný den chcete strávit. Já bych se ráda vdávala venku s výhledem do širého kraje, k oltáři by mě v přivezli v kočáře taženým koňmi.. chtěla bych se v tento den cítit jako princezna.

Měla jste někdy potíže s váhou? A jak jste  to řešila? Už odmalička jsem slýchávala, že budu jednou celá babička (pěkně kulatá), ale postavu jako takovou jsem začala řešit až jako náctiletá. Vždy jsem byla spíše plnoštíhlá a s tím bojuji dodnes. V začátcích jsem se pokoušela vynechávat večeře, měla jsem i období kdy jsem se jedla minimálně a pak jsem přešla na dělenou stravu, ale ani to nebylo ono. Nejvíce mi pomohlo jíst přílohu jen jednou denně a zapojit sport, bohužel ani jedno ne úplně pravidelně.

Dá vám  práci udržet si váhu podle svých představ anebo na své postavě musíte" makat"? Musím se hodně omezovat v jídle jinak už bych asi dopadla jako zmíněná babička. Ale mám spíše období, kdy se snažím chodit až 4x týdně cvičit a jíst minimálně přílohy a nakonec od toho postupně opouštím a vrátím se k původním zvykům.

Který druh sportu nebo pohybu vám  vyhovuje nejvíc bez ohledu na módní trendy ve fitness? Zumba - ta mě v poslední době baví nejvíc, taneční kreace s rytmickou hudbou. Dále plavání a běh.

Vztah ke cvičení nebo sportování máte od dětství anebo jste si jej budovala v dospělosti? Nikdy jsem nebyla ke sportu přímo vedená, cvičit jsem začala až v dospělosti.

 Bavil vás ve škole tělocvik?Tělocvik jsem brala jako povinnost, ale nikdy mi přímo nevadil jako jiné předměty. Z tělocviku mě nejvíc bavil běh v přírodě.

Využila jste někdy služeb profesionálů při cvičení? Spíše ne, občas jsem si nechala poradit nějaké cviky na rizikové partie, ale přímo tréninkový plán mi nikdo nesestavoval.

Jak dlouho jste po porodu a kolik kilogramů jste v těhotenství přibrala? Ještě nemám vlastní děti.


3. měsíc hubnutí s Fit nevěstou

Poslední měsíc soutěže je za námi a s ním i očekávané výsledky? Bohužel tomu tak není, má představa byla jiná, ale po třech měsících je to spíše pro tělo zvyk na nový životní styl, který mě nutí dále v tom pokračovat. Díky této soutěži jsem získala motivaci a prvotní nakopnutí dotáhnout to do konce. Vždy jsem se snažila pravidelně sportovat a i jídlo si udržovat, ale nikdy to nevydržela tak dlouho. Nyní už jsem si zvykla na pravidelné svačinky, že už si to neumím představit jinak.

Sportování mě vždy bavilo, ať už zumba, plavání, běh anebo fitko, vše mi pomáhalo jsi psychicky odpočinout od mé práce, která je psychicky vyčerpávající. V posledních týdnech jsem se snažila tréninky naplánovat až na 5x týdně, ale nyní spíše uberu. Čím více jsem se snažila, tím menší byly výsledky?! Nevím, každopádně na měření jsme zjistili, že již nehubnu tak krásně jako na začátku, ale že se mi to zastavilo. Možná je to jen období, ale velmi mě to mrzelo.

Jsem odhodlána stále pokračovat a dosáhnout své představy. Pravidelné jídlo je již samozřejmostí a 3x týdně trénink je pro mě optimální. Další pohyb mám na zahradě, kterou kompletně předěláváme a čeká nás ještě spousty, více či méně náročnější, práce. Hlavně, aby bylo už krásné počasí, sluníčko je pro mě zdroj pozitivní nálady, které není nikdy dost!

A to ostatní je již na Vás rodinko, přátelé, kamarádi a ostatní, kteří mě v tomto boji podpoříte. Hlasování by mělo každým dnem probíhat a to pomocí facebooku. Mě čeká fáze poslední a to zda má snaha bude oceněna, tedy v kruhu blízkém již je, ale v konečném finiši i možná  v podobě krásných cen? Uvidíme, nechám se překvapit a třeba i mile. ;-)

2. měsíc hubnutí s Fit nevěstou

Blíží se konec soutěže a máme už jen měsíc do vyhlášení a ukázání se, kdo jak na sobě pracoval. Během svého hubnutí jsem si uvědomila, jak je důležité psychické rozpoložení. Některé dny se cítím skvěle, mám ze sebe dobrý pocit a vidím na sobě změny. Ale pak jsou zase dny, kdy se naopak zahlédnu v zrcadle a  vidím se pořád stejně, jako bych nic nedělala, jako bych se od rána do večera přecpávala…

V první polovině jsem se dostavila do zdravého stylu 98 v Holešovicích na přeměření a dostala od paní Markové pozitivní výsledky, které mně velmi potěšili a dodali novou chuť v tom všem pokračovat.

S novým jídelníčkem jsem se více než spřátelila. Pravidelné svačiny jsem skloubila i se svojí prací a ještě se mi nestalo, že bych na ní zapomněla, což byli mé prvotní obavy. Nyní jsem zastáncem, že pokud člověk chce, tak si ten čas vždy najde, vždyť jde jen o 5 minut. Ještě kdyby nepřicházeli ty chutě, … např. na omáčkové pokrmy, ty mi strašně chybí.

Po dvou měsíčním tréninku jsem dosáhla vyšší fyzické zdatnosti, již chodím 4xtýdně na fitness a snažím se o ještě více intenzivnější tréninky. Po každém svalovém tréninku si naordinuji 45 minut stepper nebo 60 minut střídavého běhu a rychlé chůze na pásu. V prvních dnech jsem odcházela hodně vyčerpaná, nyní odcházím ještě více nabitá pozitivní energií a radostí ze svých výkonů. Jen kdyby ty výsledky byly viditelnější, ale přece jenom je to krátká doba. Proto pryč s prvotním pesimismem a s chutí do dalšího boje, který mě čeká.

Tohle je jenom začátek a díky této soutěži nový start k lepšímu životnímu stylu a dosažení pevnější postavy. Vždyť kdo z nás by nechtěl vypadat lépe, že? Tak mi držte palečky a přátelé, kteří mě znáte i neznáte mi pošlete hlas přes facebook. J Ať se můžu těšit na tu třešničku na dortu v podobě krásných cen. Děkuji Vám i své rodinně a blízkým, protože díky nim se mi daří to zvládat s větším nadhledem.

Únorový měsíc plný změn.

Již uběhl měsíc od začátku mého působení v soutěži fit nevěsta 2011 a já si začínám zvykat na veškeré změny, které se během této doby udály. V prvních dnech soutěže jsem se dozvěděla o svých proporcích, poměru svalů a tuků v těle a jiné zajímavosti. Počáteční váhu mám 55,6 kg.
Jedna z překvapujících informací pro mne byla, že mám málo svalové hmoty, přestože jsem si myslela, že jím dostatek bílkovin a zapojuji pohybovou aktivitu. Proto mým cílem je nabrat svalovou hmotu a shodit přebytečná kila tuků. Asi to nebude tak jednoduché, jak se na první pohled zdá, ale právě proto jsem se přihlásila, abych změnila svůj dosavadní životní styl a dosáhla pevnější a štíhlejší postavy.

V prvním týdnu mi byl sestaven panem Radkem Mirovským tréninkový plán, který jsme si společně v jeden den prošli ve fitness. Následující tréninky již absolvuji sama a snažím se držet rad trenéra. Na začátku byl pro mě trénink celkem vysilující, zvláště pak druhý den jsem cítila každý sval v těle. V
tréninku mám obsažené různé balanční cviky a díky tomu jsem zjistila, že jsem některé svaly asi ani nevyužívala. :-)
Trénink ve fitness mám plánovaný dvakrát týdně a nyní již mohu říci, že se má kondice zlepšila a postupně se snažím přidávat váhy. Jako další sportovní aktivitu jsem zařadila zumbu, na kterou docházím také dvakrát týdně, a jednou týdně chodím plavat. Sportování mě baví a pomáhá mi překonávat každodenní stresové situace. Dokonce jsem přiměla i svého přítele k pravidelnému navštěvování fitness centra. Přeci jenom se to ve dvou lépe táhne.

Další příjemnou změnou pro mě byl nově sestavený jídelníček. Nyní jím pětkrát denně dostatečné porce. V prvním týdnu jsem nový jídelníček zvládala bez problémů, v dalším jsem se do jídla spíše nutila, neměla jsem hlad a ani na nic chuť. Přesto v tom dále pokračuji protože vím, že musím sebe, a hlavně metabolismus, naučit pravidelně přijímat jídlo. Každý večer připravím sobě a svému snoubenci jídlo na celý den a nemusím tak během dne řešit otázku zdravého oběda či svačiny, obzvláště v této uspěchané době. Jídlo jsem nám tak připravovala už dříve, jen těch krabiček a porcí je nyní více..
Změna v jídelníčku vyhovuje nejen mě, ale i mému příteli, který mě v průběhu soutěže nejen podporuje, ale i dohlíží a utěšuje, když mě honí mlsná. Celkově mám oporu v celé rodině. Můj zájem o změnu životního stylu vzali také vážně a pokud jsme pozvaní na nedělní oběd, přichystají mi jídlo zvlášť. Minulou neděli si všichni pochutnávali na kachním stehnu s bramborovým knedlíkem a se zelím a pro mě připravili rybí filé s bramborem a zeleninovým salátem.

Veškeré změny vnímám pozitivně a těším se na výsledky své práce. Zatím na sobě žádné změny nepozoruji, ale vím, že je ještě brzy a určitě to nevzdám. Hlavně vím, že se nemám řídit podle váhy, ale podle úbytku centimetrů a celkového měření poměru svalů a tuků v těle. Doufám, že toto měření dopadne více než dobře a přispěje mi novou dávkou energie a vytrvalosti v tom všem pokračovat.

Mám před sebou nejen dva měsíce do konce soutěže, ale ještě další měsíce do konání svatby. Vybrali jsme si s přítelem zářijový termín a proto mě čas netrápí. Svatební přípravy zatím neprobíhají, datum a místo jsme již rezervovali, ale ostatní záležitosti řešíme zatím pouze informativně. Velmi se na svůj svatební den těším a doufám, že se nám vydaří veškeré naše plány.
Mým cílem je nejenom dosáhnout hezčí postavy a cítit se ve svatební den krásná, ale také si výsledky udržet a změnit můj budoucí životní styl napořád..